תיקון 190

 

 

המדינה מציעה הטבה משמעותית, שכדאי להכיר. תיקון חוק 190 לפקודת מס הכנסה מעניק לגמלאים הטבות מפליגות בתחום המיסוי, נזילות מלאה בכספי הקרן ואפשרות הורשה של קופת הגמל.

 

מהו תיקון חוק 190?

בשנת 2012 עבר תיקון לפקודת מס ההכנסה שעסק ברובו בהגדלת הפטורים הניתנים על קיצבאות. מדובר בתיקון של עיוות בתחום החיסכון הפנסיוני ומטרתו עידוד החיסכון בקרב גמלאים. במסגרת התיקון מתאפשר היום לפתוח קופת גמל המושקעות בשוק ההון במס רווח הון מופחת, עם אפשרות משיכה של כספים מהתיק או עם יכולת משיכת  כבפים כקצבה ועם אפשרות הורשה של התיק כולו. 

 

מהם היתרונות בקופת גמל על פי תיקון 190?

הרבה פחות מיסוי או פטור מלא ממס רווח הון – במצב רגיל, ישולם מס רווחי הון על כל הרווחים בשוק ההון בשיעור של 25% אחוז מהרווח הראלי תשלום המס ישולם במועד המכירה של מניה או אג"ח או בקבלת דיבידנד ממניה וקופון מאגרת חוב, לעומת זאת בקופת גמל על פי תיקון 190 אין אירוע מס כל עוד הכסף בקופה (ולכן הכסף שמושקע בשוק ההון הוא הברוטו ולא הנטו) ובמשיכת הכספים תשלום המס יהיה מופחת בשיעור של 15% בלבד מהרווח הנומינלי יחד עם זאת אם החליט החוסך להשאיר את הכסף לטובת משיכת קצבה, יזכה לקבל פטור מלא ממס רווחי הון, חשוב לציין כי ישנם מקרים שכ-33 אלף ש"ח יכנסו למסלול קצבה בלבד.

 

עלויות מופחתות בניהול התיק – לעלויות שאנו נדרשים לשלם על ניהול כספנו יש משקל משמעותי שעשוי לפגוע בכדאיות ורווחיות ההשקעה. ניתן להשיג בקופת גמל תיקון 190 עלויות נמוכות משמעותית ממקבילותיהן ולכן מביאות את אפיקי ההשקעה שבתיק להצלחה ורווחיות בהסתברות גבוהה יותר. כמו כן, דמי הניהול בקופות הגמל נמוכים גם הם, ביחס למוצרי השקעה אחרים.

 

השקעות גמישות – על פי תיקון החוק, למנהלי הקופות יש חופש פעולה רב להשקיע במגוון אפיקי השקעה הנסחרים בבורסה כמו מניות ואג”ח. כמו כן, באפשרות מנהלי הקרן להשקיע גם באפיקים שאינם סחירים כמו נדל”ן מניב בארץ ובעולם וכן להשתתף בהנפקות חדשות המתקבלות בהנחות למוסדיים.

 

הטבה נוספת הורשת הכספים בקופת גמל תיקון 190

היבט חשוב ביותר שמחייב התייחסות הוא ירושה. החיסכון בקופת הגמל מאפשר לחוסכים לצרף מוטבים שיקבלו את הבעלות על הקרן במקרה של פטירה. במצב שבו החוסך נפטר עד גיל 75, רשאים מוטבי הקרן להחזיק בה, ככל שיחפצו. זאת, תוך שמירה על כל תנאי הקרן, לרבות פטור מלא ממס רווחי הון עבור הרווחים. במצב שבו החוסך הלך לעולמו לאחר גיל 75, רשאים המוטבים לפדות את כספי החיסכון ולשלם 15% מס רווחי הון. לחלופין, יכולים המוטבים לקבל קצבה מכספי התיק ופטור מלא ממס.

 

 

לסיכום

קופת גמל תיקון 190 במקרים רבים הינה הטבה משמעותית ואטרקטיבית שכדי לנצל, יש לא מעט מקרים שקופת גמל זו אינה מתאימה ויש אלטרנטיבות טובות יותר, אנו ממליצים להיפגש עם איש מקצוע על מנת לבדוק ולהתאים את המוצר הטוב והאטרקטיבי ביותר.

בווינווסט עושים מאמצים רבים על מנת להתאים ללקוחתנו את המוצר הטוב ביותר עבורם, בדמי ניהול נמוכים ובאמצעות החברה האטרקטיבית והמתאימה להם, כגוף עצמאי שעובד עם מרבית בתי ההשקעות וחברות הביטוח בישראל, ההצעות שלנו רבות ומגוונות.

 

 

 

 

תיקון 190

תיקון 190

תקרות והטבות מס

תקרות והטבות מס

קופת גמל

קופת גמל

קרן פנסיה

קרן פנסיה

ביטוח מנהלים

ביטוח מנהלים

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

שלח

שדה חובה

 

הטופס נשלח בהצלחה! 

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

נשמח לעמוד לרשותכם   

03-9618506 ​

כל הזכויות שמורות לווינווסט                                                                             

שלח

שדה חובה

 

הטופס נשלח בהצלחה! 

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה