פנסיה חובה לעצמאים

 

 

החל מה- 1.1.2017 מחוייבים כל העצמאים בישראל להפריש לחסכון פנסיוני עבור הכנסה של עד חצי מהשכר הממוצע במשק. כלומר העצמאים יצטרכו להפריש לפחות 4.45% משכרם לחיסכון פנסיוני. חשוב לשים לב שהשכר הממוצע במשק מתייחס לנתון שמגדיר הביטוח הלאומי, ולא להגדרת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

 

חובת החוק חלה על כל עצמאי מגיל 21 עד גיל 60 שפעיל כעצמאי למעלה מחצי שנה. החוק נועד בעקרון להגן על עצמאים שאינם זכאים לדמי אבטלה. מאחר והעצמאים יוכלו למשוך חלק מהחסכון הפנסיוני במצב של חוסר הכנסות או סגירת העסק.

 

במקביל לחובת החיסכון לפנסיה, שינתה המדינה את שיעור הפרשות העצמאים לביטוח לאומי, והוגדל אחוז ההפקדה לפנסיה המזכה עצמאים בהטבת מס מ- 16% ל- 16.5%. כמו-כן, נוספה הטבה בהפקדות עד 4.5% לקרן השתלמות, שיוכרו כהוצאה מוכרת, זאת מבלי שהעצמאים יצטרכו להפקיד 2.5% קודם לכן כפי שהיה עד כה.

 

מי שחושב שהמדינה תשלם עבורו בגיל מבוגר פנסיה, חשוב שידע שקצבת הזיקנה מהביטוח הלאומי נעה בין 1,500 ל- 2,200 שקלים לחודש, ואינה מאפשרת מחייה בכבוד. גם הפרשה לפנסיה בשיעור המינימאליים הקבועים בחוק, לא תיצור לכם קצבת פנסיה שתאפשר שמירה על רמת הכנסתכם הנוכחית. כדי להגיע לקצבה ראויה, יש לחסוך לפחות את הסכומים המירביים המקנים הטבות מס, כלומר 16.5% מההכנסה החייבת.

 

אחד הדברים המאפיינים עצמאים רבים הוא הקושי לחזות את סכומי ההכנסה וההוצאה השנתיים. כדי להתמודד עם הקושי, מומלץ לבצע הפקדה חודשית או רבעונית מינימלית של כמה מאות שקלים, ולהשלים את ההפקדה בהתאם להכנסה החייבת בסוף השנה. או לחילופין, להפקיד בהתאם להכנסה  המוערכת, ולבצע תיאום בסוף השנה. וכמובן, תמיד קיימת האפשרות להפקיד לקראת סוף השנה סכום נוסף. בכל מקרה, אם הפקדנו פחות מדי ולא תיאמנו, נחוייב בקנס של 500 שקלים. 

 

 

 

 

 

 

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

שלח

שדה חובה

 

הטופס נשלח בהצלחה! 

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה

נשמח לעמוד לרשותכם   

03-9618506 ​

כל הזכויות שמורות לווינווסט                                                                             

שלח

שדה חובה

 

הטופס נשלח בהצלחה! 

שדה חובה

שדה חובה

שדה חובה